Moje konto Moje konto
Filtr produktów
  • Producent
  • Gwint
  • Kąt gwintu
  • Kierunek gwintu
  • Pokrycie
  • Skok gwintu
Koszyk jest pusty
Szybki kontakt
 Pomoc techniczna/zamówienia:

tel. 507-129-720

tel. 791-862-929

tel. 501-536-821

Biuro:

tel. (81) 825-59-60

biuro@skrawanie24.pl

Czynne Pn-Pt
9:00-16:00

 

Frez monolityczny palcowy - frezy monolityczne do gwintowania

Producenci

Produkty

Frezy monolityczne

Frezy monolityczne to narzędzia skrawające, których korpus i krawędzie skrawające wykonane są z jednego kawałka materiału. Oznacza to, że cały frez jest wytwarzany jako jedna integralna jednostka, a krawędzie skrawające są częścią korpusu frezu. Nie ma potrzeby regulowania i mocowania płyt skrawających, ponieważ krawędzie skrawające są trwale osadzone w korpusie. Dzięki temu frezy monolityczne są bardziej wydajne i wytrzymałe, szczególnie przy cięższych operacjach skrawania, gdzie generowane są duże siły tnące. Tymczasem klasyczny frez do gwintu ma oddzielne płyty skrawające, które można wymieniać.

Frez monolityczny – budowa

Korpus freza to główna część narzędzia, która utrzymuje wszystkie pozostałe elementy razem. Jest wykonany z jednego kawałka materiału i ma kształt, który odpowiada konkretnemu rodzajowi frezowania. Krawędzie skrawające to ostra część freza, która wykonuje skrawanie materiału. Krawędzie skrawające mogą znajdować się na bocznej powierzchni korpusu freza (frezy boczne) lub na jego końcu (frezy końcowe). Pomiędzy krawędziami znajduje się powierzchnia ścinająca, która ma za zadanie redukcję tarcia i usuwanie wiórów.

Frez monolityczny wykonuje skrawanie wzdłuż powierzchni obrabianej, przemieszczając się po niej, usuwając materiał i tworząc pożądany kształt lub frezowany detal. Dla porównania gwintownik wykonuje skrawanie poprzez wprowadzenie w obrabiany otwór i stopniowe wytwarzanie gwintu przez obrót narzędzia.

Rodzaje frezów monolitycznych, czyli czym jest frez palcowy monolityczny?

W naszym asortymencie znajdziesz frezy monolityczne walcowe, kuliste, rowkowe, kątowe i wiele innych. W sprzedaży mamy również frez palcowy monolityczny — to specyficzny rodzaj frezu monolitycznego, który jest wykorzystywany do wykonywania precyzyjnych operacji skrawania i charakteryzuje się długą, walcową konstrukcją z krawędziami skrawającymi umieszczonymi na końcu freza. Kupisz u nas także gwintowniki maszynowe, które przeznaczone są do tworzenia gwintów wewnątrz otworów.