Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
Szybki kontakt
 Pomoc techniczna/zamówienia:

tel. 507-129-720

tel. 791-862-929

tel. 501-536-821

Biuro:

tel. (81) 825-59-60

biuro@skrawanie24.pl

Czynne Pn-Pt
9:00-16:00

 

Producent narzędzi skrawających

AKKO

AKKO jest doświadczonym tureckim producentem narzędzi skrawających istniejącym na rynku od 1986 roku. Firma zajmuje się produkcją  oprawek do narzędzi tokarskich, oprawek do gwintowania i rowkowania, wierteł w kształcie litery U, oprawek do frezowania i precyzyjnych oprawek narzędziowych (oprawki na narzędzia OEM). Surowce, z których wykonywane są narzędzia produkowane są w specjalnie dla AKKO, a cały proces produkcyjny odbywa się w zintegrowanej fabryce firmy.

Jakość produktów została doceniona zarówno na rynku europejskim, jak również azjatyckim, afrykańskim,  Ameryce Południowej oraz Bliskim Wschodzie. Obecnie firma AKKO eksportuje swoje produkty do 72 krajów.

Priorytetem firmy AKKO jest wytwarzanie produktów najwyższej jakość oraz stałe poszerzanie asortymentu.

 

ISCAR

ISCAR to największa z 15 firm wchodzących w skład IMC (International Metalworking Companies Group). IMC jest światowym liderem w głównych branżach produkcyjnych, takich jak motoryzacja, lotnictwo oraz produkcja matryc i form. Wspólnie dostarczają kompleksową linię precyzyjnych narzędzi do procesu obróbki metali z węglików spiekanych. Firmy te produkują szeroką ofertę płytek z węglików spiekanych, frezów z węglików spiekanych i narzędzi skrawających, obejmujących większość zastosowań związanych z cięciem metali.

ISCAR wprowadził wiele nowych produktów, z których każdy ma na celu osiągnięcie wyższej produktywności, rentowności i wydajności. Produkty ISCAR charakteryzują się nowoczesnością, powłoki umożliwiają narzędziom skrawającym szybszą obróbkę, chłodniejszą pracę, odporność na tworzenie się narostu na krawędzi i dłuższą trwałość. Nowe geometrie zmniejszają siły skrawania, oszczędzają energię, poprawiają kontrolę wiórów i zapewniają więcej krawędzi na płytkę.

Bardziej wszechstronne narzędzia wielofunkcyjne wspierające trend „pełnej obróbki” w centrach frezarsko-tokarskich CNC.

Począwszy od proszków węglikowych, a następnie przez cały proces produkcyjny, ISCAR, certyfikowany producent AS 9100, prowadzi rygorystyczny program zapewnienia jakości, który zdobył zaufanie i szacunek klientów na całym świecie. Przychodzące partie proszków węglikowych są dokładnie analizowane, aby upewnić się, że surowce nie odbiegają od ustalonych standardów. Wykorzystując zalety nowoczesnej technologii, normy są wprowadzane do komputerowego programu analizy jakości. Skanowanie optyczne i analizy komputerowe zapewniają, że podczas produkcji nie występują żadne odchylenia od specyfikacji.

Obiekty kontroli jakości obejmują laboratorium metalurgiczne, testowanie surowców, procedurę testowania online oraz centrum obróbcze do testowania wydajności narzędzi i kontroli produktu końcowego. ISCAR prowadzi również zaawansowane centrum testowania wydajności narzędzi, w którym dziesiątki różnych narzędzi są poddawane wyczerpującym testom w wymagających warunkach.

ISCAR został certyfikowany przez prestiżową instytucję normalizacyjną jako w pełni zgodny z normami jakości, środowiska i BHP i zarządzania energią – AS9100 Rev D, ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018 i ISO 50001 :2018.

 

SANDVIK COROMANT

Sandvik Coromant wyodrębniła się z Grupy Sandvik, i jest częścią dziedzictwa przemysłu stalowego. Pozostaje światowym liderem branży obróbki skrawanie, a jej historia sięga roku 1942, kiedy to Wilhelm Haglund został prezesem niewielkiego oddziału produkującego wyroby z węglika w miejscowości Sandviken w Szwecji.

Aktualnie firma Sandvik Coromant jest światowym liderem na rynku narzędzi skrawających. Na przestrzeni lat firma wniosła swój wkład w rozwój przemysłu stalowego dzięki nowym produktom, rozwiązaniom i metodom, które udoskonaliły przebieg procesów oraz odmieniły sposób myślenia.

Poczynione inwestycje w badania i rozwój oraz stała współpraca z klientami pozwoliły firmie Sandvik Coromant stworzyć nowoczesne rozwiązania wkraczające w kolejną erę rozwoju przemysłu. Bazowanie na wiedzy, doświadczeniu oraz współpracy z klientami  pozwalają firmie tworzyć rozwiązania narzędziowe i gromadzić wiedzę z zakresu obróbki, która jest źródłem zmian i nowoczesnego kierunku dla przemysłu wytwórczego.

Sandvik Coromant posiada certyfikaty potwierdzające spełnianie międzynarodowych norm ISO 9001, ISO 14001 i ISO 45001.

Pabianicka Fabryka Narzędzi PAFANA Spółka Akcyjna

Powstanie polskiej fabryki PAFANA przypada na wczesne lata powojenne, kiedy to firma zajmowała się produkcją prostych narzędzi ślusarskich oraz stolarskich. W 1952 r .fabryka podjęła produkcję noży tokarskich imakowych do obróbki metali z nalutowaną płytką z węglików spiekanych. Rosnące zainteresowanie poszerzającym się asortymentem firmy oraz wysoka jakość produktów sprawiły, że zakład zaspokajał zapotrzebowanie całego przemysłu krajowego oraz umożliwiły wejście z narzędziami na rynki zagraniczne. W 1974 r. Pabianicka Fabryka Narzędzi zakupiła licencję szwedzkiej firmy SECO na konstrukcję i proces produkcyjny noży składanych. Sukcesywne doskonalenie narzędzi skrawających, wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych doprowadziły do stanu, w którym program produkcyjny, spełnia warunki potrzeb nowoczesnego parku maszynowego obecnych czasów. Wprowadzając nowoczesne, energooszczędne, ekologiczne technologie PAFANA stała się konkurencją wobec najlepszych firm narzędziowych świata.

Firma  posiada i stosuje System Zapewnienia Jakości ISO 9001:2015 oraz System Zarządzania Środowiskiem ISO 14001:2015. 

KOVES

KOVES jest chińską firmą istniejącą na rynku od 2009 roku specjalizującą się w produkcji i serwisie narzędzi skrawających. Firma świadczy i pełen zakres usług technicznych związanych z obróbką skrawaniem, jak również dzięki utworzonym laboratorium technologii narzędzi CNC i systemów narzędziowych zajmuje się testowaniem produkowanych narzędzi w wymagających warunkach.

W ofercie firmy KOVES znajdują się wysokiej jakości narzędzia tokarskie, frezarskie, narzędzia do wykonywania otworów, systemy narzędziowe, produkty z węglika, płytki specjalne do obróbki stopów aluminium, płytki frezarskie, frezy pełnowęglikowe, wiertła ze stali wolframowej, narzędzia PCD, PCBN, narzędzia niestandardowe, narzędzia branżowe.